E-BOOKY                                                                                                                                     INFORMACE * RADY * INSPIRACE * PŘÍBĚHY  

Zastavená veverka aneb držím palce sama sobě

      Ocitli jste se někdy v roli zastavené veverky? Tak říkám životní situaci, kdy náhle skončí činnost dlouho naplňující naše dny a tímto příměrem míním samozřejmě symbol ubohého zvířátka, které v zajetí tráví svůj čas neúnavným kmitáním v kolečku, a když mu ho vezmete, rozhodí ho to tak, že nezřídka i uhyne.

    Jde o chvíli, po které paradoxně třeba i tajně toužíte -aby ten pracovní moloch, který vás už moc nebavil, konečně skončil! Přesto když to nastane, jste poněkud v šoku. Především proto, že si najednou musíte sami rozhodnout, co dál! Máte až strach, abyste to dali a nedopadli jako ta veverka.

     Hlavou se vám honí ledacos, hlavně dvě protichůdná řešení. Najít si rychle nové kolečko? Tedy něco, co hravě zvládnete, neboli práci, kterou znáte a dobře ji umíte, nicméně ji děláte víc pro peníze než pro seberealizaci. Anebo se konečně odvázat? Vzít situaci jako životní výzvu a pustit se na zcela nevyzkoušenou půdu? Zkusit něco nového, o čem delší čas už sníte přesto, že nemáte potuchu, jestli by to tzv. šlapalo a zda byste si tím vydělali tolik, kolik nutně potřebujete?

    Já vsadila na druhou možnost! Už proto, že věkově jsem na tom tak, že teď nebo už nikdy!

      Dlouho totiž toužím zkusit něco, kde bych sice opět uplatnila to, co mě z mé branže nejvíc baví a jde mi (tedy práce s informacemi, vlastní psaní a editování), ale ve zcela vlastním projektu. Nezávislém na mediálním (ne)vkusu nadřízených a na marketingových strategiích a plánech firmy, které se nám, pěšákům, její bossové povětšinou ani neobtěžovali objasnit, takže jsme museli plnit i ze svého pohledu nablblé příkazy. Hlavně ale v projektu, v němž si budu moct volit témata článků a  e-booků natolik smysluplná, že obohatí nejen ty, jimž jsou určeny - tedy vás, návštěvníky těchto stránek - ale zároveň i nás, jejich tvůrce - autory, editory a odborníky, kteří je budeme pro vás psát a připravovat. Zní to sice jako omlácené klišé, ale vážně není nad to, když člověka práce opravdu naplňuje a když se při ní může potkávat jen s lidmi, s nimiž se potkávat chce!

      Nyní tedy stojím na startu své nové pracovní éry. Začínám pro vás, kteří o ně budete mít zájem, psát a vydávat takové e-booky, které nám všem budou pomáhat řešit běžné životní problémy, úkoly a starosti. Držím si palce, aby se mi to podařilo. A abych tím zároveň i dokázala úspěšně naplnit slogan, že na nové začátky není nikdy pozdě.

      Držte mi palce prosím i vy a napište mi co zrovna řešíte, na jaké téma sháníte informace, co byste se chtěli dozvědět.

Táňa Tučková, říjen 2014 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *