E-BOOKY                                                                                                                                     INFORMACE * RADY * INSPIRACE * PŘÍBĚHY  

Liberec léto 2014

O mně

    Jsem Mgr. Táňa Tučková. Aktuálně mám za sebou zajímavou a pestrou víc než třicetiletou tvůrčí praxi píšící redaktorky...  a před sebou? V zásadě dvojí volbu: buď z mého pohledu neradostnou éru české důchodkyně s malou penzí a velkou hypotékou, nebo nové aktivní období života, tzv. třetí kariéru, v níž mám šanci zkusit šéfovat sama sobě.  Asi už tušíte, pro co jsem se rozhodla a dobře cítíte ten rozdíl...  Ano, i v důchodu potřebuji smysluplnou seberealizaci!

    Tak, a je to venku! Už znáte pravou motivaci tohoto mého projektu a ještě zbývá vysvětlit, proč na mém webu najdete e-booky (budou postupně přibývat)  na dost rozličná témata, když nejsem žádný velký vydavatel. Je to jednoduché: vždy jsem byla tzv. univerzální redaktorka, kterou zajímalo téměř vše a také byla schopna téměř o všem kvalitně napsat (nebo zeditovat práci někoho jiného). Toto zaměření vás (při troše talentu) vybaví schopností opravdu nadprůměrně dobře umět zpracovat vybrané téma. To znamená: vyhledat o něm co nejvíc informací, vyházet hned vágní a nesmyslné, ze zbylých poznat ty  hlavní od podružných, seřadit je do smysluplných celků a propojit svými texty tak, aby bylo možné předložit čtenáři o tématu co nejstručnější a přitom vyčerpávající, ucelenou informaci, které bude rozumět, bude mu užitečná a ještě se mu bude dobře číst.

   Kdo má za sebou studia, při nichž musel opravdu samostatně napsat obsáhlejší seminárku či dokonce diplomku si nejspíš umí představit, že tato práce není nijak lehká a zabere spoustu času i energie.

    Koho zajímá moje praxe konkrétněji, zde je její velmi stručný přehled:

    Během své dlouhé novinářské kariéry jsem pracovala pro celkem 18 různých médií. Pro některé  jen externě (např. Linda, Kadeřnická a kosmetická praxe, Moje země, Signál, Vlasta a další). Na plný úvazek jsem působila v denících (např. Zemědělské noviny) včetně redakce zpravodajství České televize, v týdenících (např. Květy, dětské časopisy Mladé fronty), ale i v měsíčnících (např. Puls, Rádce spotřebitele). Napsala jsem také mnoho PR článků pro různé mediální agentury a velké firmy, natočila řadu video-rozhovorů pro podnikatelské weby...  a dokonce i editovala přední český finanční portál Zlatá koruna, www.zlatakoruna.info.

                                                                   Profesní videoprezentace  - Táňa Tučková